• Kategorie
  • Szukaj
  • Detoks organizmu

 

Mówiąc najprościej, detoks jest procesem oczyszczenia organizmu z substancji dla niego szkodliwych, takich jak toksyny, metale ciężkie, czy patogeny. Wskutek przeprowadzonej kuracji detoksykacyjnej poprawie ulega ogólny stan zdrowia i samopoczucie człowieka, a także poprawia się jego odporność na różnego rodzaju infekcje. Detoks oczyszczający organizmma korzystny wpływ na funkcjonowanie wielu narządów i układów znajdujących się w ludzkim ciele, takich jak przewód pokarmowy, nerki czy wątroba. 

Suplementy detoksykacyjne - skład

Suplementy oczyszczające pozwalają na przeprowadzenie skutecznego detoksu organizmu z toksyn i innych niebezpiecznych substancji, dzięki właściwościom zawartych w nich składnikach. Chlorella to rodzaj algi, która wchłania metale ciężkie i toksyny znajdujące się w jelitach doprowadzając następnie do ich naturalnego wydalenia. Środki zawierające chlorellę dostępne są w postaci proszku, tabletek i kapsułek. Zioła takie jak liście pokrzywy i brzozy, korzeń łopianu, ziele mniszka lekarskiego i babki lancetowatej czy łuski gryki znajdziesz w saszetkach służących do przygotowania oczyszczających herbat i naparów. Detoksykujące składniki ziołowe możesz również przyjmować w postaci syropów lub kapsułek. Ziemia okrzemkowa (nazywana również diatomitem) jest znana ze swoich właściwości oczyszczających organizm i pozwalających odzyskać witalność. Występuje w formie proszku, podobnie jak zeolit - minerał glinokrzemianowy absorbujący między innymi rtęć, ołów czy kadm. Aby zdetoksykować skórę, zastosuj olejek pod prysznic zawierający ekstrakt z zielonej herbaty i węgiel bambusowy.

 

 Wszechstronne działanie

Poza podstawowym działaniem suplementy na detoks organizmu zawierają dodatkowo szereg substancji wpływających korzystnie między innymi na trawienie, wchłanianie składników odżywczych, a także kondycję skóry, włosów i paznokci. Wiele środków detoksykujących zawiera w swoim składzie takie minerały jak cynk, żelazo, czy jod, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych narządów i zachodzenia w organizmie ważnych procesów, na przykład transportu tlenu czy odpowiedzi immunologicznej. Wiele suplementów oczyszczających jest również źródłem witamin z grupy B i witaminy D, luteiny oraz innych składników mających dobroczynny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Ponadto w suplementach na detoks oczyszczający organizm możesz znaleźć składniki łagodzące stany zapalne, redukujące stres i zmniejszające uczucie zmęczenia.