• Kategorie
  • Szukaj
  • Maści chłodzące

 

Maść chłodzącato produkt, który pomoże złagodzić napięcie mięśniowe po całym dniu nadwyrężania nóg w pozycji stojącej lub po intensywnym treningu. Maści likwidują także obrzęk powstały na skutek urazu lub kontuzji. Natomiast osobom chorującym na zwyrodnienie stawów pomoże złagodzić stan zapalny i zmniejszyć ból. Maści chłodzące mogą przynieść też ukojenie oparzonej skórze. W naszej ofercie posiadamy różne rodzaje naturalnych maści chłodzących.

Na co stosować maści chłodzące?

Tego typu preparaty w miejscu aplikacji przynoszą orzeźwienie i odprężenie. Można je stosować naprzemiennie z okładami lodowymi np. z kostek lodu owiniętych w materiał. W skład maści chłodzących najczęściej wchodzą mentol, mięta oraz tymianek. Są to składniki zapewniające chłodzenie, znieczulenie i łagodzące dyskomfort, zmniejszające ból i łagodzące stan zapalny. Z tego względu nadają się na wszelkiego rodzaju obrzęki, naderwania mięśni, zwichnięcia czy skręcenia stawów. W przypadku tego typu urazów najlepiej jak najszybciej schłodzić problematyczne miejsce okładem, a następnie zastosować maść chłodzącą. 

Maści chłodzące stosuje się również po intensywnym wysiłku fizycznym. Rozluźniają zmęczone i napięte mięśnie i odprężają. W naszym asortymencie można spotkać maść końską w wariantach rozgrzewającym i chłodzącym. Różnią się między sobą nie tylko nazwą, ale również składem, a co najważniejsze także działaniem. Maść końską chłodzącą stosuje się głównie w przypadku żylaków, „ciężkich” nóg, przy nerwobólach, stłuczeniach lub urazach. Szczególnie często jest stosowana w przypadku wymienionych stłuczeń i urazów z opuchlizną, ponieważ zapewnia szybki efekt przeciwbólowy. W końskiej maści chłodzącej można znaleźć takie rośliny zielne jak: rumianek, krwawnik, arnika górska, kozłek lekarski i wiele innych. 

Maść chłodząca- na stawy, oparzenia i dla sportowców

Maść chłodząca jest wręcz niezbędnym wyposażeniem każdego sportowca, który narażony jest na różnego rodzaju urazy w czasie zawodów lub treningu. Jest niezastąpionym produktem, stosowanym na obrzęki, stłuczenia, skręcenia czy na naderwane mięśnie. Warto zaaplikować ją po ciężkim i intensywnym treningu. Można zarówno tylko wmasować produkt, jak i poddać się chłodzącym masażom rozluźniającym. 

Maść chłodzącą stosuje się też na oparzenia i zwyrodnienia stawów, które zwykle rozwijają się u osób w średnim wieku z powodów naturalnych. Jeśli pojawiają się wcześniej, to są skutkiem przebytego urazu, przeciążenia lub chorób reumatycznych.

Choroby stawów objawiają się nieprzyjemnym bólem, obrzękiem i ograniczeniem ruchomości w stawie. To typowe objawy rozpoczynającej się choroby zwyrodnieniowej stawów. Proces zwyrodnieniowy można jedynie złagodzić i wprowadzić leczenie objawowe, by poprawić swój komfort życia. Wiele osób sięga wtedy po maści chłodzące na stawy. To specyfik, który przyniesie ukojenie, pomoże zmniejszyć ból i załagodzi stan zapalny. Należy jednak pamiętać, że maść chłodząca na stawy przeniesie krótkotrwałe ukojenie. Jeśli pomimo stosowania jej bóle stawów utrzymują się, a opuchlizna się nie zmniejsza, należy zgłosić się do lekarza.

Maść chłodząca znajdzie swoje zastosowanie, jako preparat przeciw oparzeniom. Wystarczy posmarować nią ranę, by poczuć ukojenie i mniejszy ból. Należy pamiętać, by nie stosować maść chłodzącej na stawy na oparzenia skóry, ponieważ mają one inny skład.

Skład maści chłodzących. Na co zwrócić uwagę?

 

W naszej ofercie proponujemy maści chłodzące, których skład jest pochodzenia naturalnego. W zależności od rodzaju maści i towarzyszących dolegliwości, może ona zawierać: mentol, ekstrakty z ziół np. aloesu, kasztanowca, czy tymianku, kompleks magnezu i krzemu oraz olejek miętowy, którego działanie koi i chłodzi miejsce, w którym użyto maści. Poza tym wykazuje on działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyseptyczne. Innym olejkiem wykorzystywanym do produkcji maści chłodzących jest olejek eukaliptusowy, który działa podobnie do miętowego. Znany jest z właściwości antybakteryjnych, przeciwzapalnych, odkażających,  rozkurczających, a także chłodzących.