• Kategorie
  • Szukaj
  • Maści lecznicze

W dobie wszechobecnych leków coraz częściej poszukiwane są naturalne rozwiązania na dolegliwości, które towarzyszą nam każdego dnia. Maści lecznicze, których skład pochodzi wprost z natury, są doskonałymi produktami nie tylko pielęgnacyjnymi, ale także leczniczymi. Ich działanie jest wielokierunkowe, w zależności od składu. Mogą koić skórę, łagodzić ból, zmniejszać obrzęki, ale także redukować stany zapalne i rozluźniać mięśnie. Wszystko dzięki naturalnym składnikom pochodzenia roślinnego oraz możliwościom pielęgnacyjnym olejów roślinnych. Kiedy i na jakie dolegliwości warto stosować maści lecznicze?

Maści lecznicze– kiedy stosować?

W naszej ofercie znajdziesz wyselekcjonowany wybór maści leczniczych pochodzenia naturalnego, których zastosowanie z pewnością przyniesie ulgę w wielu dolegliwościach. W zależności od ich rodzaju proponujemy maści rozgrzewające, chłodzące, na oparzenia, na siniaki, przeciwtrądzikowe oraz na inne dolegliwości występujące w obrębie mięśni lub skóry.
Maści leczniczeoparte są o substancje pochodzenia roślinnego, których dobroczynny wpływ wykorzystywany jest w leczeniu z zakresu medycyny naturalnej, fitoterapii czy kosmetyki.


Maści lecznicze stosuje się na powierzchnię skóry w chorobach dermatologicznych, takich jak łuszczyca, grzybice skórne, atopowe zapalenie skóryczy trądzik. Ponadto można w ten sposób zwalczać miejscowo ból, leczyć rany, żylaki, opryszczkę czy hemoroidy. Maści lecznicze można także wykorzystać wspomagająco przy katarze, jak również do nacierania w przeziębieniu.


Maści mogą być stosowane również profilaktycznie przed intensywnym wysiłkiem fizycznym lub podczas masażu w celu rozluźnienia mięśni i wprowadzania ciało w stan relaksu.

Czy maści lecznicze są skuteczne?

 

Naturalne maści lecznicze, jak i inne produkty, gdzie składniki są pochodzenia roślinnego spotykają się coraz większym zaufaniem, a klienci chętnie sięgają po naturalne rozwiązania. Nic dziwnego. Składniki wchodzące w skład maści leczniczych wykazują aktywne działanie wspomagające leczenie różnych dolegliwości, a ich skuteczność gwarantowana jest często wielowiekowym doświadczeniem. Potwierdzają to aktualne trendy związane z powrotem do natury, nie tylko związanym z leczeniem drobnych dolegliwości, ale także z pielęgnacją ciała. Naturalne produkty cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje skuteczne działanie i bezpieczeństwo stosowania. Tym bardziej że obserwujemy trend powrotu do natury. Także kremy i maści lecznicze są stają się chętnie stosowane i uważane jako bezpieczne produkty lecznicze i pielęgnujące.