• Kategorie
  • Szukaj
  • Maści na oparzenia

 

Maść na oparzenia skóry to szybki i domowy sposób na zminimalizowanie bólu i pieczenia, które im towarzyszą. Odpowiednio dobrana do rodzaju oparzenia skutecznie schłodzi bolesne miejsce, a także wyeliminuje objawy, takie jak bąble czy wypełnione płynem surowiczym pęcherze. Maść wybieramy ze względu na źródło pochodzenia oparzenia. Stosowanie jej na oparzenia ma również właściwości przeciwkrwotoczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Do tego ich naturalny skład idealnie harmonizuje z naskórkiem, dając ukojenie nadwyrężonej skórze.

Oparzenia

Skóra, jako część naszego ciała, która permanentnie wystawiana jest na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym te powodujące oparzenia musi być niezwykle chroniona. Czasem wystarczy nieostrożność czy chwila nieuwagi, aby oparzenie poważnie naruszyło strukturę skóry. W takim wypadku należy jak najszybciej przerwać kontakt skóry z czynnikiem, który je wywołał. Trzeba stopniowo ją schładzać i zastosować maść na oparzenia, która ma również właściwości chłodzące.

Oparzenia skóry mogą być wywołane różnymi czynnikami zewnętrznymi. Wśród oparzeń, które przytrafiają się najczęściej, wymienia się najbardziej powszechne letnią porą - oparzenia słoneczne, termiczne, chemiczne, a także elektryczne. To, z jakimi dolegliwościami będzie zmagała się nasza skóra po oparzeniu, zależy od jego stopnia. 

Oparzenie skóry stopnia pierwszego narusza jedynie naskórek i wywołuje zaczerwienienie, suchość i ból, który narasta przy dotyku. Nie wymagana jest wówczas wizyta u lekarza. Przy oparzeniu drugiego stopnia, kiedy uszkodzeniu ulega skóra właściwa, pojawiają się pęcherze wypełnione przezroczystym płynem, a sama skóra staje się wilgotna. Wtedy należy sięgnąć po maść na oparzenia. Trudniejszymi przypadkami są oparzenia trzeciego stopnia, które powodują uszkodzenia nie tylko skóry właściwej, ale także podskórnej tkanki tłuszczowej. Czwarty stopień oparzenia w zasadzie niszczy tkankę skórną, jednocześnie uszkadzając mięśnie, a nierzadko także kości. W tym wypadku, konieczna jest interwencja lekarza. 

W przypadku dzieci, stosujemy maść na oparzenia, które zawierają alantoinę oraz dekspantenol.

Na co stosować maści na oparzenia?

Maść na oparzenia stosuje się zwykle przy oparzeniach pierwszego i drugiego stopnia. W przypadku trzeciego i czwartego, wymagana jest interwencja lekarza, dobór odpowiednich leków, a nawet operacji i długotrwała rekonwalescencja. Oparzenia I stopnia z powodzeniem można leczyć domowymi sposobami, wykonując naturalne kompresy czy okłady.


Z kolei w przypadku oparzeń drugiego stopnia, w których objawy znacznie się nasilają, maść okazuje się wyborem idealnym. Zastosowanie jej na oparzenia pozostawia tłustą warstwę, dzięki czemu dłużej utrzymuje się na oparzonej skórze. To z kolei wpływa na wydłużenie działania substancji czynnych zawartych w maści na oparzenia. 

Maści zawierające oczar wykazują działanie ściągające, przeciwkrwotoczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ponadto działają przyspieszająco na gojenie oparzeń, w tym także słonecznych, trudno gojących się ran pożylakowych, siniaków oraz łagodzi bóle stawów i zapobiega infekcjom.Maść na bazie propolisu wspomaga regenerację naskórka odżywia i wzmacnia skórę oraz chroni i ją pielęgnuje.Z kolei maść z arniką, mająca podobne właściwości co propolisowa, ponadto odżywia skórę naczynkową i ze skłonnościami do cellulitu. Zastosowanie maści na oparzenia jest szerokie, dlatego warto wybrać choć jeden produkt z naszej oferty i stosować go na co dzień w zależności od pojawiających się dolegliwości skórnych.

Skład maści na oparzenia. Na co zwrócić uwagę?

 

W naszej ofercie proponujemy maści na oparzenia, których skład jest pochodzenia naturalnego. W zależności od jej rodzaju i towarzyszących dolegliwości, maść może zawierać: olej z pestek winogron, rokitnik, rutynę. Maści na oparzenia doskonale pielęgnują zrogowaciały, popękany naskórek. Dzięki zawartości prowitaminy A i witaminy E, działają odżywczo i ochronnie, przywracając elastyczność suchej skórze. Maści na oparzenia na bazie propolisu wzbogacone są licznymi składnikami w tym z kwasem hialuronowym, witaminami i wiele wiele innych, w zależności od rodzaju maści, które wykazują działanie lecznicze w procesie gojenia ran, ale również pielęgnują blizny i dają natychmiastowe ukojenie.