• Kategorie
  • Szukaj
  • Maści rozgrzewające

Ten, kto choć raz zmierzył się z przenikliwym bólem pleców wie, że skuteczne działanie na redukcję bólu jest pilnie poszukiwane. Chcąc uniknąć zażywania leków, proponujemy maści rozgrzewające, które działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz zapobiegają obrzękom. Będą idealnym rozwiązaniem na bóle mięśni i stawów, ból pochodzenia reumatycznego czy infekcje górnych dróg oddechowych. Ich dodatkowym atutem jest wprowadzenie ciała w stan odprężenia i relaksu. W naszej ofercie posiadamy różne rodzaje naturalnych maści rozgrzewających. Wybierz tą najlepszą dla siebie.

Na co stosować maści rozgrzewające?

Maści rozgrzewające to preparaty przeznaczone do stosowania punktowego, zewnętrznego. Mają one działanie rozgrzewające, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Dodatkowo mogą zawierać substancje, które dają uczucie relaksu, ulgi i odprężenia.W maściach zawarte są składniki, dzięki którym naczynka krwionośne rozszerzają się, skóra się zaczerwienia, a na posmarowanych miejscach zmniejsza się ból i stan zapalny. Regularne i częste stosowanie maści rozgrzewającychmoże zwiększyć ruchomość w stawach.

Osoby pracujące fizycznie, uprawiające sport lub te, które doznały kontuzji, często cierpią z powodu bólu mięśni i stawów. Stosowanie miejscowe maści rozgrzewających ułatwia uwolnienie z tkanek substancji toksycznych i redukuje ból. Taki preparat można wykorzystać nie tylko do kojenia obolałych mięśni, ale także przed treningiem, czy podczas masażu.

Maści rozgrzewające redukują bóle towarzyszące chorobom reumatoidalnym oraz ortopedycznym. Substancje rozgrzewające na ból pleców pobudzają układ krwionośny i działają w obrębie obolałego miejsca. Z kolei środki rozgrzewające na bóle stawów sprawdzą się przy stanach spowodowanych ich zapaleniem lub przeciążeniem. Szczególnie polecane są osobom starszym, ponieważ maści rozgrzewające zmniejszają sztywność stawów i łagodzą ból podczas ruchu.

Dość dokuczliwą dolegliwością jest nagły atak rwy kulszowej. Stosowanie maści rozgrzewającej szybko i skutecznie ukoi odczucie bólu. Maści rozgrzewającemożna stosować również, jako środki wspomagające przy leczeniu infekcji i przeziębień. Maść należy stosować dwa razy na dobę na plecy oraz klatkę piersiową. Spowoduje to udrożnienie nosa i ułatwi oddychanie, zwłaszcza przy silnym katarze.

Maści rozgrzewające dla dzieci – jaką wybrać?

Infekcje górnych dróg oddechowych, to najczęstsza dolegliwość występująca u dzieci. Maści rozgrzewające skutecznie pomogą odetkać nos, ułatwią oddychanie oraz przyspieszają redukcję kaszlu. Jednak nie każdą maść można stosować na delikatną skórę dziecka. Jaką więc wybrać?

Najlepiej używać maści rozgrzewające, zawierające w swoim składzie olejek rozmarynowy, eukaliptusowy, sosnowy, majerankowy i lawendowy. Stopniowo uwalniają się one ze skóry, zwiększają uczucie ciepła, relaksują i rozszerzają naczynka krwionośne. Mają odświeżający zapach, dlatego dają dziecku uczucie głębszego oddechu, co szczególnie ważne jest w nocy, gdy zatkany nosek skutecznie uniemożliwia spokojny sen. Dodatkowo olejki eteryczne zwiększają ilość śluzu, upłynniają go i ułatwiają odkrztuszanie.

Maści rozgrzewające dla dzieci najlepiej stosować po wieczornej kąpieli. Stosując preparat, możemy wykonać delikatny masaż pleców i klatki piersiowej. Zabieg ten wprowadzi dziecko z stan relaksu i odprężenia, dzięki czemu szybciej zaśnie. Stosując maści rozgrzewające u dzieci zwróć uwagę na ich skład. Najlepiej, gdyby posiadały jedynie olejki eteryczne. Niepożądanym składnikiem będzie kamfora, kapsaicyna oraz mentol, które dedykowane są dorosłym użytkownikom maści rozgrzewających.

Skład maści rozgrzewających- na co zwrócić uwagę?

 

W naszej ofercie proponujemy maści rozgrzewające, których skład jest pochodzenia naturalnego. W zależności od rodzaju maści i towarzyszących dolegliwości, maść może zawierać: kamforę, kapsaicynę, olejki eteryczne np. eukaliptusowy, sosnowy, miętowy, które drażnią zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze i delikatnie rozszerzają naczynka krwionośne ekstrakty z ziół, papryczki chili oraz mentol.

Zobacz również:

Maści chłodzące Maści na oparzenia

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny