• Kategorie
  • Szukaj
  • Naturalne olejki do włosów

Piękne włosy trzeba podkreślać na wszelkie możliwe sposoby - to Twoja wizytówka, coś, czego nikt nie jest w stanie Ci odebrać. To Twój znak rozpoznawczy, o który możesz dodatkowo zadbać, wybierając odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Do podstawowych preparatów dobierz naturalne olejki, jak olejek do włosów arganowy lub inny – spraw, żebyś codziennie czuła się jak gwiazda filmowa.Ilość dostępnych w naszym sklepie preparatów o stuprocentowo naturalnym składzie, opracowanych przez najlepszych specjalistów z zakresu ziołolecznictwa, pozwala na idealne dopasowanie substancji aktywnych do potrzeb włosów oraz ich kondycji.

Jaki olejek będzie pasował do Twoich włosów?

Struktura włosa u każdego człowieka jest inna – różni się w dokładnie takim stopniu, jak i sami ludzie. Zanim zdecydujesz, jaki olejek do włosów chcesz wypróbować z naszej bogatej oferty, dowiedz się, jak dopasować go do indywidualnych potrzeb swoich włosów. Wykorzystaj maksymalnie bogactwo płynące z natury i emanuj swoim wewnętrznym pięknem.W budowie włosa i sposobie dobierania do niego kosmetyków kluczową rolę odgrywa jego porowatość. Wysokoporowatość, średnioporowatość i niskoporowatość określa się przez stopień rozchylenia zewnętrznej warstwy włosa – łusek, do których odpowiednio należy dobrać substancje aktywne zawarte w olejkach. W ten sposób powstaje duet doskonały – właściwy preparat sprawia, że włosy wyglądają wyjątkowo zdrowo, są gładkie i jedwabiście miękkie w dotyku.

Olejek do włosów niskoporowatych

Najprostsze w układaniu i pielęgnacji są włosy o niskiej porowatości. Aby prezentowały się perfekcyjnie, wystarczy bardzo niewiele, same wykazują się bowiem gładkością i miękkością. Najlepszym olejkiem do włosów niskoporowatych będzie ten zawierający duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6 i -9. Wśród najczęściej wybieranych propozycji znajdują się olejki kokosowe, olejek rycynowy i słonecznikowy, lniany, palmowy, ale też nieco egzotyczny – babassu czy popularne masło shea.

Olejki do włosów wysokoporowatych

 Dokładnym przeciwieństwem będą włosy o wysokiej porowatości, wymagające sporych nakładów pracy. W ich przypadku eksperci rekomendują regularne stosowanie olejków do włosów wysokoporowatych, takich jak olej krokoszowy, olejek z pestek winogron i z nasion malin, ale też olej lniany. Do pielęgnacji tych bardzo wymagających włosów warto wykorzystać też jednonienasycone kwasy, na przykład olejek do włosów arganowy. Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki olejek do włosów wybrać dla siebie.