• Kategorie
  • Szukaj
  • Płyn do płukania jamy ustnej

Dbanie o codzienną higienę jamy ustnej, czyli regularne szczotkowanie zębów z użyciem odpowiedniej pasty, warto uzupełniać dodatkowo płynami do płukania jamy ustnej. To także znakomity sposób na szybkie odświeżenie oddechu w ciągu dnia czy działanie zapobiegawcze i profilaktyczne w walce z różnymi chorobami dziąseł, czy paradontozą.

Najlepszymi rekomendowanymi preparatami do tego celu będą oczywiście ekologiczne i naturalne specyfiki, bazujące przede wszystkim na prozdrowotnych właściwościach dodanych do nich ziołowych ekstraktów. Każdy płyn do płukania jamy ustnej, jaki znajdziesz w naszej ofercie, to propozycja przemyślana i wyselekcjonowana spośród wielu dostępnych opcji.

Jaki płyn do płukania jamy ustnej będzie najlepszym wyborem?

Ziołowe płyny do płukania jamy ustnej – przeciwbakteryjne, o działaniu przeciwpróchniczym i przeciwzapalnym to znakomite uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej oraz profilaktyki zdrowych zębów. Wiele z nich dba i wzmacnia szkliwo, likwiduje osady oraz pomaga w zwalczaniu nieprzyjemnego oddechu. W produktach tego typu najważniejsza jest obecność odpowiedniej kompozycji ziół, którym to zawdzięczają swoje działanie.

Wśród wszystkich produktów na pierwszy plan wysuwają się te, które w składzie zawierają miętę – nie od dzisiaj to niemal symbol świeżości, stosowany jako jeden z ważniejszych składników past do zębów oraz płynów do płukania ust.

Najlepsze jednak i zdecydowanie najskuteczniejsze są antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej, które obok roślin redukujących nieprzyjemny zapach z ust działają również prozdrowotnie na szkliwo, zęby i dziąsła. Wybrane przez nas propozycje zawierają w swoich składach między innymi: argininę, miedź, cynk i magnez, dzięki którym zwiększa się odporność szkliwa na ścieranie, bromelainę, wyciągi z szałwii, liści brzozy, babki lancetowatej, chroniącej przed próchnicą i łagodzące stany zapalne dziąseł. Niektóre z nich zawierają dodatki smakowe i aromatyczne, pochodzące na przykład od cytryny czy mandarynki, zwiększając przyjemność korzystania z preparatu.

Dla specjalnych potrzeb opracowywane są również płyny zawierające fluor, dedykowane osobom o szczególnych potrzebach zdrowotnych, związanych z tym pierwiastkiem.

Wśród wszystkich produktów można też sprawdzić, jaki płyn do płukania jamy ustnej działa na zęby wybielająco. Jeśli chcesz jednocześnie zadbać o higienę, odświeżyć oddech i wybielić zęby, wybieraj preparaty zawierające w składzie węgiel aktywny.

Duża część znajdujących się w naszej ofercie produktów to płyny o bardzo delikatnej, bezalkoholowej formule, którą z powodzeniem może stosować cała rodzina. Wśród takich właśnie produktów wymienia się te zawierające w składzie wyciąg z aloesu.

Dlaczego warto stosować płyny do higieny jamy ustnej?

Przede wszystkim ziołowe płyny do płukania jamy ustnej są doskonałym uzupełnieniem codziennej higieny. Rewelacyjnie sprawdzają się w ciągu dnia oraz w podróży, kiedy nie ma czasu ani możliwości wyszczotkować zębów w tradycyjny sposób. Nie tylko odświeżają oddech i poprawiają samopoczucie, ale również zawierają szereg substancji pochodzenia roślinnego, które pozytywnie wpływają na kondycję zębów, dziąseł oraz szkliwa.

Do przygotowania takich specyfików wybierane są jedynie określone rośliny, wykazujące działanie antybakteryjne, przeciwpróchnicze, wybielające, łagodzące, przeciwdziałające powstawaniu i osadzaniu się kamienia nazębnego czy pomagające zwalczać stany zapalne oraz wyciszając je. Każdy oferowany przez nas naturalny, ekologiczny płyn do płukania jamy ustnej nie zawiera szkodliwych, chemicznych substancji, takich jak: PEG, SLS, parabeny czy SLES. Delikatne środki czyszczące, bazujące na roślinach, rekomendowane są również w innych przypadkach, takich jak zabiegi chirurgiczne, implantacja czy profilaktycznie w przypadku niebezpiecznej paradontozy.

Przyjemnie pachnące płyny tego typu pomagają dzieciom w nauce dbania o higienę zębów, zachęcając do regularnego ich stosowania. Większość z nich jest na tyle bezpieczna, że mogą korzystać z nich już nawet sześciolatkowie.

 

Ich używanie jest też bezproblemowe i szybkie – aby uzyskać żądany efekt, wystarczy płukać nimi usta przez około trzydzieści sekund.