• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na odchudzanie

Nie zawsze regularne ćwiczenia, ograniczanie niezdrowego jedzenia, czy surowa dieta dają oczekiwane rezultaty. Organizmowi można jednak pomóc, wybierając suplementy na odchudzanie, najlepiej pochodzenia naturalnego. Trzeba jednak pamiętać, że uzupełnienie posiłków w dedykowane suplementy  nie zastąpi zdrowego trybu życia, a jedynie może pomóc w  osiągnięciu sukcesu w zrzucaniu nadprogramowych kilogramów. Nadwagadotyczy coraz większej części społeczeństwa, a powodem jej jest nie tylko niezdrowa kuchnia. Równie często tycie jest odpowiedzią organizmu na długotrwały stres, przyjmowane leki czy niezdiagnozowane dolegliwości chorobowe, jak niedoczynność tarczycy, cukrzyca czy insulinooporność. W takich wypadkach suplementy wspomagające odchudzanie mogą pomóc wrócić do poprzedniej formy i poczuć się dobrze we własnym ciele.

Co powinno znaleźć się w suplementach na odchudzanie?

Suplementy diety na odchudzanie powinny być dobrane indywidualnie i z uwzględnieniem przyczyny nadwagi. Jeśli np. Twoim problemem jest nocne podjadanie czy zajadanie stresu, zdecyduj się na suplementy hamujące apetyt. W ich składzie powinien znaleźć się błonnik pokarmowy – pęczniejąc w żołądku, zapewnia uczucie sytości. Podobne działanie wykazuje guarana, ocet jabłkowy, kofeina oraz wyciągi roślinne – z fasoli i gorzkiej pomarańczy. Niezastąpionym wsparciem w poskramianiu chęci na słodycze jest chrom, który jednocześnie reguluje poziom cukru we krwi.Innym rodzajem suplementów wspomagających odchudzanie są te przyspieszające procesy metaboliczne w organizmie. Podstawowym składnikiem takich suplementów jest zielona herbata, która nie powoduje efektów ubocznych w postaci podwyższonego ciśnienia tętniczego, a jej stosowanie przynosi rezultaty nawet podczas odpoczynku. Dodatkowo roślina ta jest antyoksydantem. Analogicznie działa wyciąg z grejpfruta.Trzecią grupę suplementów na odchudzanie stanowią te, których zadaniem jest ograniczenie wchłaniania tłuszczów – nawet o 33%. Są one bezpieczne dla organizmu, jednak trzeba w ich przypadku uważać na niedobory witamin A, D, E, K – rozpuszczalnych w tłuszczach.

W jaki sposób stosować preparaty na odchudzanie?

 

Wszystkie naturalne sposoby wspomagające odchudzanie nie zastąpią zmiany trybu życia. Wraz z decyzją o suplementacji trzeba bowiem podjąć decyzję o jego zmianie.  Zdecydujmy się więc na zdrowszą dietę i podjęcie aktywności fizycznej. Rekomenduje się też dostosowywanie suplementów na odchudzanie do wieku i płci. Bezwzględnie zawsze należy przestrzegać zalecanych, dziennych dawek i ich nie przekraczać.