• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na pamięć

 

W dzisiejszych czasach wspieranie koncentracji i obszarów mózgu odpowiedzialnych za zapamiętywanie jest bardzo popularne. Nie tylko seniorzy korzystają z suplementów na poprawę pamięci. Wielu studentów podczas wyczerpujących sesji równie chętnie sięga po wsparcie w naturalnej, często roślinnej i zupełnie bezpiecznej formie.

Kiedy warto sięgnąć po preparaty wspomagające pamięć?

Składniki suplementów na pamięćsą dobierane w taki sposób, aby wspomagały m.in. zapamiętywanie przeczytanych informacji podczas nauki. Pożądane są u osób starszych, u których pojawiają się pierwsze oznaki demencji. Suplementy te ułatwiają zapamiętywanie niedługich treści, takich jak numer telefonu czy dowolna nazwa. Suplementy te będą nieodzownym uzupełnieniem diety zawsze wtedy, gdy u danej osoby zaczynają się pojawiać faktyczne problemy z pamięcią krótkotrwałą.Sporo młodych, zapracowanych osób, traktuje suplementację jako czasowe wsparcie w chwili wytężonej pracy umysłowej. Taki sposób traktowania tabletek na pamięćjest też rekomendowany.

Podstawowy skład suplementów diety na pamięć

Jak w przypadku każdego suplementu, również te na poprawę pamięci muszą zawierać odpowiednią grupę witamin. W tym przypadku pożądane są  kompleksy witamin z grupy B, wzbogacone o biotynę, magnez i cynk. Dodatkowo suplementy na pamięćzawierają w składzie acetyl l-karnitynę, która stymuluje funkcje mózgu, a u osób starszych poprawia również motorykę. W tabletkach na pamięć znajduje się też fosfatydyloseryna, która pośredniczy w regeneracji komórek nerwowych. Substancja ta dodatkowo wspiera pamięć przestrzenną i poprawia samopoczucie.

Roślinne wsparcie dla słabej pamięci

Cenne składniki dobrze wpływające na pamięć znajdują się jednak w roślinach. Najpopularniejsze suplementy diety na pamięćzawierają wyciąg z brahmi, nazywanej również Bacopa Monnieri. Roślina ta nie tylko poprawia ukrwienie mózgu, ale przede wszystkim pomaga w lepszym przyswajaniu informacji i ich dłuższym zapamiętywaniu, pozwala też skutecznie walczyć ze stresem. Podobne działanie wykazuje ekstrakt z ashwagandhy.Największą skutecznością wykazują się tabletki na pamięć zawierające w sobie ekstrakt z żeń-szenia właściwego. Znakomicie zwiększają one możliwości mózgu i ciała, a to za sprawą ginsenozydów, czyli specjalnych aktywatorów. W chwilach wytężonej nauki warto sięgnąć też po miłorząb japoński, zawierający mnóstwo przeciwutleniaczy i kofeinę, która nie tylko pobudza, ale również ułatwia zapamiętywanie i przyswajanie wiedzy. Z kolei lecytyna pochodząca z soi w suplementach na pamięć odgrywa rolę substancji znacznie zwiększającej możliwości mózgu pod względem zapamiętywania. Badania wykazują największą skuteczność tabletek na pamięć z lecytyną, już po kilku tygodniach ich stosowania.

Suplementy na koncentrację

Mózg przetwarza mnóstwo informacji nawet podczas naszego snu. To właśnie ten narząd jest odpowiedzialny m.in. również za sferę emocjonalną. Współcześnie codziennie dociera do nas ogromna ilość informacji i bodźców. Jeszcze nigdy w historii naszego gatunku ludzki mózg nie był nimi tak “bombardowany” ze wszystkich stron i o każdej porze. Dzieje się to między innymi ze względu na nasz szybki tryb życia i niespotykaną dotychczas liczbę źródeł informacji dostępnych na wyciągnięcie ręki - na czele z Internetem. Nic dziwnego, że w takich warunkach u wielu osób pojawiają się problemy z koncentracją. Zaznaczmy, że źródła tych kłopotów mogą być różnorakie: od zmęczenia i stresu, które wynikają często m.in. z szybkiego tempa życia, po podeszły wiek. Problemy z koncentracją są uciążliwe, powodują trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych (na przykład podczas planowania i robienia zakupów), a także spadek efektywności pracy zawodowej. Zmniejszają również satysfakcję z aktywności umysłowej podejmowanej dla rozrywki w wolnym czasie (jak na przykład czytanie czy rozwiązywanie krzyżówek). Istnieje jednak wiele suplementów, których zażywanie może pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Zawierają one  składniki roślinne, ważne pierwiastki i witaminykorzystnie wpływające na koncentrację.

Skład suplementów diety na koncentrację

W naszym sklepie znajdują się różnego rodzaju suplementy, które zawierają składniki o dobroczynnym działaniu, wpływającym na lepszą koncentrację umysłu. Są to m.in. potas, magnez, witaminy z grupy B, lecytyna i składniki o działaniu nootropowym. Pierwszy z nich - potas - odpowiada za prawidłowe dotlenienie mózgu, a magnez i witaminy z grupy B wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego. Lecytyna jest elementem budującym tkanki mózgu oraz otoczki komórek nerwowych, dlatego zawierające ją suplementy na koncentrację usprawniają pracę mózgu. Z kolei składniki o działaniu nootropowym zwiększają poziom neuroprzekaźników odpowiedzialnych za koncentrację, pamięć i motywację, a także stymulują pracę mózgu.W oferowanych przez nas suplementach diety na koncentracjęznajdują się znane ze swojej skuteczności składniki roślinne. Żeń-szeń dodaje energii i zwiększa wytrzymałość, a tym samym wspiera zdolność koncentracji. Hibiskus poprawia sprawność umysłową, podobnie jak miłorząb japoński (ginkgo biloba), który poprawia ukrwienie mózgu i wspomaga jego funkcje poznawcze - właśnie dlatego te składniki są szczególnie polecane osobom starszym.

Suplementy na koncentracjędostępne są w różnej postaci, m.in. kapsułek, tabletek, herbat, nalewek czy olejków eterycznych w sprayu.