• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na serce

 

Nasze serce pracuje bez przerwy - od pierwszych chwil życia, aż do śmierci. Bezustannie pompuje krew, żeby mogła ona dotrzeć do każdego zakamarka organizmu. Obieg krwi, wprawiany w ruch przez serce, jest niezbędny do utrzymywania człowieka przy życiu - krew dostarcza tlen do każdej z komórek naszego ciała, a zabiera z nich dwutlenek węgla. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o to, aby serce było stale w jak najlepszej kondycji.

Problemy z sercem

Do najczęstszych chorób związanych z sercem zalicza się miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca (wieńcową) oraz nadciśnienie tętnicze. Tym, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie serca, są  między innymi: brak ruchu, zła dieta, nadwaga, stres czy palenie papierosów. Jednak niezależnie od tych czynników, ogromną rolę w rozwijaniu się chorób serca odgrywa wiek. Po czterdziestym roku życia organizm zaczyna dostarczać sercu coraz mniej minerałów i witamin niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Dlatego warto stosować odpowiednisuplement diety na serce, aby pomóc najważniejszemu mięśniowi organizmu w jego codziennej, ciężkiej pracy.

Skład suplementów na serce

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór suplementów bez recepty, które wspomagają prawidłową pracę serca. Wybierz odpowiedni dla siebie skład i postać, w jakiej chcesz przyjmować suplement: proponujemy zarówno wygodne w użyciu kapsułki oraz tabletki na serce, jak i smaczne herbaty, a nawet nalewki ziołowe wspierające swoim dobroczynnym działaniem prawidłową pracę mięśnia sercowego.

W skład suplementów diety na serce wchodzą między innymi: potas, magnez, koenzym Q10 i witamina E, a także witaminy z grupy B. Pomagają one utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi i odpowiednią ilość czerwonych krwinek. Biorą także udział w przemianach tłuszczy, dzięki czemu mają dobroczynny wpływ na cały układ krążenia. Ważnym składnikiem preparatów na serce jest również kwas Omega 3, który działa przeciwzakrzepowo oraz wspomaga utrzymywanie odpowiedniego poziomu cholesterolu i ciśnienia tętniczego krwi.

Dużą rolę we wspomaganiu prawidłowej pracy serca odgrywają również zawarte w suplementach na serce składniki ziołowe, takie jak głóg, skrzyp polny, arjuna, oregano, goździkowiec i wiele innych. Ich prozdrowotne działanie to między innymi: regulacja aktywności serca, wzmacnianie mięśnia sercowego, rozkurczanie jego naczyń wieńcowych, stymulowanie krążenia, wsparcie prawidłowego przepływu krwi, poprawa wytrzymałości i elastyczności naczyń krwionośnych, pomoc w obniżeniu poziomu złego cholesterolu czy przeciwdziałanie sztywnieniu tętnic w przebiegu miażdżycy.Jest wiele powodów, żeby stosować odpowiedni suplement diety na serce. Jeśli Twoje serce potrzebuje wsparcia, wybierz preparat, który najlepiej dopasowany jest do Twoich potrzeb.

Zobacz również:

Suplementy na odchudzanie Suplementy na sen

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny