• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na skórę

Wygląd i zdrowie skóry jest bardzo ważne i bezpośrednio wpływa na naszą samoocenę, a co za tym idzie, pewność siebie. Ponadto zły stan skóry, włosów i paznokci może być sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Do najczęstszych problemów związanych ze skórą należą: spadek jej nawilżenia, elastyczności i jędrności; suchość i łuszczenie się naskórka, cellulit oraz zmiany trądzikowe. Powodów takich objawów może być wiele, a wśród nich są między innymi stres, wahania wagi, niezbilansowana dieta, brak równowagi hormonalnej i zanieczyszczenie środowiska.Jeżeli Ty też borykasz się z problemami skórnymi lub chcesz zapobiec ich pojawieniu się w przyszłości, środki stosowane zewnętrznie, takie jak kosmetyki do oczyszczania skóry, peelingi, kremy, maseczki itp. mogą nie przynieść oczekiwanego przez Ciebie rezultatu. Poza zewnętrzną pielęgnacją warto też działać od wewnątrz, stosując suplementację składnikami poprawiającymi wygląd i zdrowie Twojej skóry. 

Skład suplementów diety na skórę

Istnieje wiele różnych suplementów poprawiających kondycję skóry oraz wytwarzanych przez naskórek włosów i paznokci. W składzie takich suplementów znajdziesz witaminy, ważne minerały, aminokwasy i zbudowane z nich białka, które mają dobroczynny wpływ na stan skóry.W suplementach znajdziemy m.in. witaminy B7 (biotyna), C, E kolagen, kwas hialuronowy, l-cysteina, cynk i selen. Biotyna pomaga przy nadmiernym łuszczeniu się naskórka, a także wspiera włosy i paznokcie. Kolagen utrzymuje skórę w zdrowiu, wspomaga proces jej regeneracji, ujędrnia i uelastycznia oraz wygładza ją przy pierwszych oznakach starzenia. Z kolei witamina C wpływa na prawidłową produkcję kolagenu w organizmie, a witamina E pomaga chronić komórki skóry przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Kwas hialuronowy jest białkiem budującym tkanki łączne, czyli między innymi właśnie skórę. L-cysteina ma działanie regenerujące i antyoksydacyjne. Cynk i selen wspierają zdrowie zarówno skóry, jak i włosów oraz paznokci. Cynk pomoże także w walce z trądzikiem, podobnie jak drożdże i zioła, między innymi skrzyp polny, bratek, szałwia, rumianek czy łopian - właśnie dlatego te wymienione składniki znajdziesz w suplementach na gładką cerę.

 

 Preparaty suplementacyjne dostępne są w wielu postaciach. Można przyjmować je jako kapsułki, saszetki do zaparzania herbat, płyny, krople, proszki do sporządzania koktajli, a nawet żelki. Wiele suplementów diety na skórę jest przystosowanych dla wegetarian i wegan (w tym także w stu procentach roślinne żelki niezawierające żelatyny!). Wybór składu i sposobu przyjmowania suplementów na skórę jest naprawdę szeroki. Sprawdź, który z oferowanych w naszym sklepie preparatów będzie najlepiej pasował do Ciebie i Twoich potrzeb.