• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na stawy

Bóle stawowe to dolegliwość, z którą zmagają się nie tylko sportowcy i osoby starsze. Coraz częściej na problemy związane z nimi skarżą się 20- i 30-latkowie. W tym przypadku najczęstszym winowajcą jest nieodpowiedni tryb życia, obejmujący siedzącą, biurową pracę, minimalną aktywność fizyczną oraz nieregularne i niezdrowe posiłki. Suplementy wspomagające pracę stawów są przez to jednymi z najchętniej wybieranych.

Dobry skład to podstawa

W profilaktyce najważniejszy jest skład przyjmowanych suplementów na stawy. Rekomendowane są oczywiście te naturalne, zawierające obok innych niezbędnych substancji, roślinne ekstrakty.Ludzka chrząstka stawowa składa się przede wszystkim z chondroityny, dlatego przyjmowane specyfiki powinny zawierać głównie ten mukopolisacharyd. Idealnym uzupełnieniem dla tej substancji jest glukozamina-aminocukier, występujący naturalnie w organizmie. Te dwa składniki pozwalają na częściową odbudowę i regenerację zniszczonej chrząstki, polepszając tym samym komfort poruszania się i zmniejszając ból.Osoby aktywnie uprawiające sport, w tym zawodowcy, zażywają tabletki na stawy z kolagenem. To kolejny produkt polecany jako wsparcie układu ruchowego. Kolagen jest naturalnym białkiem, z którego zbudowana jest tkanka łączna, występująca między innymi w stawach i ścięgnach. Niezbędnym dodatkiem do takiej kuracji są: magnez oraz wapń, często towarzyszące niedoborom wyżej opisanych substancji.Tabletki na bóle stawów mają łagodzić też popularne “strzelanie” czy ”chrupanie” w kościach. To powszechna dolegliwość, spowodowana niewielką ilością ruchu lub zmianami zwyrodnieniowymi. W tym wypadku najlepiej zastosować połączenie kolagenu, odpowiedniego zestawu witamin oraz glukozaminy.

Roślinne wsparcie stawów

Naturalne tabletki na stawy mogą być uzupełniane wyciągami i ekstraktami roślinnymi o podobnych właściwościach co glukozamina, chondroityna, kolagen, magnez i wapń. Prawidłową pracę stawów i kości wesprze lukrecja, hakorośl, tarczyca bajkalska i cykoria, boswellia serrata, żeń-szeń, imbir, skrzyp polny, kurkuma, hortensja czy korzeń białej wierzby. Nie można zapomnieć też o manganie, kwasie hialuronowym, witaminie C, B6, a zwłaszcza o witaminie D3.

Kiedy sięgnąć po tabletki na stawy?

Po tabletki na bóle stawów sięgasz najczęściej w chwili, kiedy zaczynasz doświadczać dyskomfortu. To przysłowiowy “ostatni dzwonek”, kiedy suplementacja może wspomóc prawidłową pracę stawów, podreperować obciążony nadwagą czy znikomą aktywnością fizyczną układ ruchu. Najlepiej jednak przy trybie pracy biurowej zdecydować się na zachowawczą suplementację i sięgać po najlepsze oraz  naturalne tabletki na stawy.

Zobacz również:

Suplementy na skórę Suplementy na pamięć

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny