• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na stres

Stres jest reakcją naszego ciała na wymagającą sytuację. Organizm zaczyna wtedy produkować tzw. hormony stresu. Celem ich działania jest przygotowanie nas i zmobilizowanie do poradzenia sobie w trudnych okolicznościach. Stres nie zawsze jest jednak naszym sprzymierzeńcem. Intensywny tryb życia, pośpiech, odbieranie nadmiaru bodźców - o to wszystko nietrudno we współczesnym zabieganym świecie, a funkcjonowanie w ten sposób w stale zmieniającym się środowisku może wywołać niepożądany i bardzo nieprzyjemny w odczuciu typ stresu.Stres długotrwały wyczerpuje organizm, a zbyt intensywny potrafi nas psychicznie “sparaliżować”. Jak zatem widać nie tylko nie pomaga wtedy w radzeniu sobie z problemem, ale wręcz znacznie to zadanie utrudnia.

Jak objawia się stres?

Nadmierny stres może powodować różnorodne objawy, do których należą między innymi: napięcie psychiczne i mięśniowe, nadpobudliwość, utrata koncentracji czy bóle głowy. Poza tym stres może powodować problemy związane ze snem, na przykład kłopoty z zasypianiem, wybudzanie się w nocy czy bezsenność. Tego typu objawy nie mobilizują nas do pokonywania codziennych wyzwań, wręcz przeciwnie - sprawiają, że jest to o wiele trudniejsze i generują dodatkowe dolegliwości. Jeżeli regularnie odczuwasz któreś z wyżej wymienionych objawów, warto rozważyć zakupsuplementu diety na stres. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

Składsuplementów na stres

W naszym sklepie możesz wybrać coś dla siebie spośród wielu suplementów dostępnych bez recepty, różniących się zarówno składem, jak i formą. Znajdziesz tu olejki, kapsułki oraz tabletki na stres i nerwy. Obecne w nich składniki to między innymi: magnez - zmniejszający uczucie zmęczenia i pomagający utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi; witamina B6 - wspierająca funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego; różnego rodzaju zioła i rośliny lecznicze - pomagające w redukcji napięcia, wyciszeniu, uspokojeniu i ułatwiające zasypianie.

 

 Oferujemy suplementy diety na stresoparte na naturalnych, ziołowych składnikach, takich jak korzenie ashwagandhy czy żeń-szenia, owoce bergamotki i głogu, melisa, kozłek lekarski, lawenda, a także wiele innych. Wśród naszych produktów znajdziesz preparaty przyjazne dla wegetarian i wegan - w 100% pochodzenia roślinnego, np. kapsułki ziołowe, których otoczki wytwarzane są nie z żelatyny, ale z celulozy roślinnej lub pullanu. Dzięki szerokiej gamie dostępnych w naszym sklepie suplementów na stres, łatwo będzie Ci dopasować odpowiedni preparat do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że przy silnych objawach stresu, stanach depresyjnych i lękowych powinieneś udać się do lekarza, ponieważ niezbędne może okazać się zastosowanie silniejszych środków.