• Kategorie
  • Szukaj
  • Suplementy na tarczycę

Tarczyca to jeden z największych gruczołów wydzielania wewnętrznego, znajdujących się w ludzkim ciele. Jest to bardzo ważny narząd, od którego prawidłowej pracy zależy wiele istotnych funkcji naszego organizmu. Tarczyca jest stymulowana przez produkowany w przysadce mózgowej hormon TSH i pod jego wpływem sama wytwarza hormony T4 i T3, które mają wpływ na regulację metabolizmu, wytwarzanie ciepła, wzrost kości, prawidłowe działanie układu sercowo-naczyniowego i wiele innych funkcji organizmu.

Problemy z tarczycą

Kłopoty związane z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy mogą wynikać między innymi z nieodpowiedniej diety, czynników środowiskowych czy chorób. Najczęściej występującą chorobą tarczycy jest jej niedoczynność, ale diagnozuje się także nadczynność tarczycy. Specyficznym schorzeniem tego gruczołu, dotykającym zdecydowanie częściej kobiety, jest choroba Hashimoto, czyli przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Powoduje ono stopniowe, coraz większe upośledzenie funkcji tego bardzo ważnego narządu, a co za tym idzie, wiele różnorodnych dysfunkcji poszczególnych części naszego organizmu.Do objawów problemów z tarczycą należą: zaburzony metabolizm i łaknienie, kłopoty trawienne, zmiany w układzie ruchu, pogorszenie stanu skóry oraz włosów i wiele innych. Jednym ze sposobów wsparcia tego organu są suplementy zawierające odpowiednie składniki, w tym minerały i witaminy korzystnie wpływające na tarczycę.

Suplementy diety na tarczycę

W naszym sklepie znajdziesz suplementy pomagające na różnego rodzaju problemy wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. W przebiegu chorób tego narządu bardzo często występują niedobory cynku, selenu, żelaza, witaminy D3, witamin z grupy B i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Dlatego w oferowanych przez nas suplementach na tarczycę znajdują się te zawierające przedstawione wyżej  składniki. Do ważnych substancji wspomagających prawidłową pracę tarczycy należą także: jod, witamina C oraz dobroczynne zioła. Wśród tych ostatnich, warto wymienić chociażby kolcorośl, kozieradkę czy morszczyn.Odpowiednio dobrane składniki suplementów diety na tarczycę mają działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, a także stymulujące produkcję i konwersję hormonów tarczycy. Ponadto wspomagają działanie układu odpornościowego. To wszystko po to, by wszechstronnie zadbać o zaspokojenie potrzeb osób zmagających się z różnego rodzaju problemami z tarczycą.  

Zobacz również:

Suplementy na stres Suplementy na wątrobę

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny