• Kategorie
  • Szukaj
  • Szampony przeciwłupieżowe

Łupież to choroba, którą może wywołać wiele różnorodnych czynników. Skłonności do łupieżu pojawiają się niezależnie od wieku, a powodem ich pojawienia się może być wysuszona skóra głowy – samoczynnie lub ze względu na stosowanie nieodpowiednich, chemicznych kosmetyków; egzema, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy łojotok.Problem z łupieżem może podkopać nawet wrodzoną pewność siebie, zabrać dobre samopoczucie i chęć wychodzenia z domu. Nie musisz się wstydzić ani chować przed światem. Skuteczne, naturalne szampony przeciwłupieżowe znakomicie radzą sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi chorobami. To kolejna sytuacja, w której najlepiej powierzyć swoje włosy roślinnym, zdrowotnym właściwościom oraz specjalistom z zakresu fitoterapii. Wśród największych nazwisk należy wymienić profesora Tuszyńskiego, który od lat zajmuje się tworzeniem skutecznych preparatów na bazie krzemu.

Dobry szampon przeciwłupieżowy leczniczy

Podrażniona, delikatna skóra głowy potrzebuje specjalnego wsparcia w leczeniu tej nieprzyjemnej przypadłości, jaką jest łupież. Dobry szampon przeciwłupieżowy leczniczy właśnie z tego powodu powinien mieć krótki, prosty skład. Komponowany jest z wyciągów i ekstraktów tych roślin, które w danym przypadku wykazują największą, medyczną skuteczność.

Na liście roślin, które są niezastąpionymi składnikami każdego szamponu przeciwłupieżowego, znajduje się lecznicza pokrzywa zwyczajna i kojący rumianek, powszechnie stosowany w ziołolecznictwie. Dodatkami o dużej skuteczności będą też iglica pospolita czy dziegieć. Stan chorobowy może wynikać z niedoboru podstawowych składników mineralnych i witamin, dlatego dobrze, jeśli preparat będzie je zawierać – szczególnie cynk.

Jak działają szampony przeciwłupieżowe?

Ziołowe szampony przeciwłupieżowe dla dzieci oraz dorosłych mają do spełnienia kilka zadań. Przede wszystkim odpowiadają za przywrócenie skórze głowy jej naturalnego stanu – nawilżenie suchej skóry czy wyregulowanie pracy gruczołów łojowych. Roślinne preparaty  oparte na leczniczych właściwościach delikatnie pielęgnują i oczyszczają skórę oraz włosy, a następnie odświeżają i koją. Włosy po takiej kuracji są mocne, zregenerowane, dobrze odżywione, lśniące, po prostu piękne. Uzupełnieniem naturalnych, roślinnych ekstraktów są kompleksy witamin oraz minerały.Dlaczego warto stosować naturalne szampony przeciwłupieżowe? W przeciwieństwie do popularnych produktów profesjonalne, przygotowane w oparciu o ziołolecznictwo szampony przeciwłupieżowe są faktycznie skuteczne. Co więcej, ich stosowanie jest bezpieczne dla wszystkich, również dla najmłodszych.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny