• Kategorie
  • Szukaj
  • Szczoteczki do zębów

Nie tylko rodzaj pasty do zębów oraz jej skład czy uzupełniający higienę jamy ustnej płyn do płukania ust są ważne. Równie istotne są same szczoteczki do zębów, materiał, z jakiego zostały wykonane, ich wyprofilowanie czy dostosowanie do okoliczności. Warto wybierać modele dokładnie odpowiadające konkretnym potrzebom, aby móc zawsze indywidualnie dobierać sposób czyszczenia zębów i nie wywoływać nieprzyjemnych podrażnień.

W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim produkty wykonane z naturalnych materiałów – ekologiczne bambusowe szczoteczki do zębów, klasyczne, bezpieczne i świetnie sprawdzające się ze względu na różną twardość włosia, wyposażone głównie w jego blokowy układ. Stawiamy na najlepszych producentów oraz ich topowe produkty, gwarantujące zadowolenie i przyjemność w dbaniu o piękny, zdrowy uśmiech.

Dzisiejsze manualne szczoteczki do zębów

Manualne szczoteczki do zębów nadal królują, jeśli chodzi o ilość sprzedawanych sztuk. Dla wielu są najwygodniejsze i nie zajmują dodatkowo uwagi np. ładowaniem baterii. Producenci prześcigają się w tworzeniu dla nich coraz lepszych główek, w których włosie ustawiane jest w różnych kombinacjach oraz układach dla lepszego czyszczenia zębów i usuwania osadów.

Znajdziesz u nas propozycje szczoteczek o trzech poziomach twardości włosia: miękkie, średnie oraz twarde, przy czym te rekomendowane dla dzieci zawsze będą produkowane z najdelikatniejszych surowców, aby nie podrażnić delikatnych dziąseł i dopiero wzmacniającego się szkliwa nazębnego. Jednocześnie bambusowe szczoteczki do zębów, które znajdziesz w katalogu naszych produktów, są w pełni bezpieczne w użytkowaniu dla maluchów, ponieważ nie zawierają toksycznych substancji ani niebezpiecznych materiałów, jak BPA, czyli bisfenol. Szerokość główki oraz układ włosia pozwala na delikatne i dokładne wyczyszczenie nie tylko delikatnej powierzchni zębów, ale i trudno dostępnych miejsc, w tym szczelin międzyzębowych, w których osadza się najwięcej brudu oraz resztek z jedzenia, powodujących z czasem psucie się zębów. Rączka szczoteczek także jest dostosowana do wieku małych użytkowników i doskonale leży w rączkach, pomagając stawiać pierwsze kroki w tej ważnej, życiowej nauce.

W naszej ofercie znajdziesz również bardziej tradycyjne, specjalistyczne szczoteczki dla maluchów, dbające o idealną czystość ząbków po każdym posiłku oraz praktyczne wersje podróżne.

Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Przy okazji kupowania nowej szczoteczki do zębów dla dzieci warto przypomnieć sobie, jak prawidłowo powinno czyścić się zęby i jak uczyć tego dzieci. Na włosie szczoteczki nakłada się niewielką ilość pasty, zwykle porównywaną do ziarnka grochu, a następnie przykłada się ją pod kątem 45 stopni w stosunku do linii dziąseł. Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie, bezpośrednio po spożytym posiłku. W przypadku używania szczoteczek manualnych proces ten nie może trwać krócej niż trzy minuty. Technika mycia zębów i jej nauka jest równie ważna, co wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów dla dzieci– ruchy powinny być przemyślane, powolne, pozbawione chaosu. Najlepiej sprawdza się mycie ruchami okrężnymi oraz wymiatającymi, a szczoteczka swoim zasięgiem powinna obejmować również część dziąseł, znajdujących się pod zębami. Poza zębami na końcu należy również wyszczotkować język.