• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła

Zdrowotne i lecznicze właściwości ziół znane są ludzkości od czasów starożytnych. W chwili, gdy środki farmakologiczne nie zostały jeszcze odkryte, doskonale zastępowały medykamenty. Z pomocą wywarów, ekstraktów i wyciągów roślinnych leczono rany bitewne, infekcje, ale i złamane serca czy rozstrojone nerwy. Zielarzom przypisywano ogromną mądrość ludową właśnie ze względu na wiedzę i umiejętność posługiwania się roślinami adekwatnie do potrzeb. Z biegiem czasu z ziołolecznictwa zrodziła się nauka o nazwie fitoterapia. W obecnych czasach zarówno badania naukowe, jak i opracowania fachowe, udowadniają działanie ziół.

Stosowane są one jako uzupełnienie codziennej diety, ale również jako środki wspomagające walkę z chorobami i dolegliwościami. Oferowane w naszym sklepie zioła do picia to naturalne i starannie wyselekcjonowane kompozycje, dopasowane w taki sposób, by zaspokajały najczęściej zgłaszane potrzeby naszych Klientów.

Jakie rodzaje ziół są najczęściej wybierane?

Podziału ziół na kategorie dokonuje się zwykle w zależności od sytuacji oraz kontekstu, w jakim są używane. W naszym sklepie dostępne są najważniejsze rodzaje ziół, wyodrębnione z szerokiej grupy ze względu na ich cenne właściwości lecznicze. Wśród propozycji można znaleźć preparaty uspokajające i wyciszające, oczyszczające organizm z toksyn, wspomagające pracę trzustki, nerek, tarczycy, stawów czy też trawienie lub koncentrację. Dużym zainteresowaniem cieszą się też ziołao działaniu przeciwzapalnym, obniżające ciśnienie, poziom glukozy, ale też preparaty przeciwpasożytnicze. Wiele z nich bazują na roślinach z naszego codziennego otoczenia, których cenne właściwości są odpowiednio wykorzystywane w farmakologii i suplementacji.

Zioła do picia z naszej oferty

Stawiamy na sprawdzone, wyselekcjonowane rośliny z „łąkowej apteki”, wśród których znalazły się melisa oraz szyszki chmielu o właściwościach wyciszających i uspokajających, wspomagających zasypianie. Osoby z zaburzeniami trawienia powinny wybrać zioła do picia w postaci naparu z koszyczków rumianku, regulujące i wyciszające stany zapalne układu trawiennego. Podczas przeziębień i infekcji doskonale sprawdzą się herbatki z prawoślazu, łagodzące podrażnienia gardła i jamy ustnej, działające również przeciwbakteryjnie. Podobnie stosowane w medycynie ludowej i konwencjonalnej są napary z babki lancetowatej czy owoców głogu.

W naszej apteczce nie mogło zabraknąć miejsca także na preparaty stosowane dla zatrzymania na dłużej młodego wyglądu. W tej roli doskonale sprawdzają się herbatki ze skrzypu polnego, liści damiany czy czystka kreteńskiego. 

 Wymienione propozycje to zaledwie niewielka część naszych zbiorów, dlatego zachęcamy do bliższego zapoznania się z całą ofertą.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny