• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła lecznicze

Jeszcze nie tak dawno temu, panny apteczkowe, które działały w każdej okolicy, dysponowały i zarządzały ziołową apteczką. Zamiast popularnych dziś środków farmakologicznych, powszechnie stosowały ziołoterapię. Niezależnie od rodzaju dolegliwości, wiara w uzdrowicielską moc naparów zawsze była mocno obecna i akcentowana w medycynie ludowej. Dzisiaj, pomimo całego arsenału dostępnych środków medycznych, coraz częściej i chętniej powraca się do naturalnych metod łagodzenia i leczenia wielu chorób, w tym schorzeń cywilizacyjnych, właśnie za sprawą ziół leczniczych.

W naszej ofercie można znaleźć płynące z natury wsparcie dla najczęściej obecnie występujących problemów zdrowotnych. Nasze propozycje to smaczne i ekologiczne napary z polskich ziół leczniczych, sięgające starych tradycji zielarskich, których receptury czerpią z wiedzy, mądrości i doświadczeń poprzednich pokoleń.

Popularne polne zioła lecznicze 

Doświadczeni zielarze doskonale wiedzą, że najwięcej skarbów natury można znaleźć na łąkach. Ekologiczne i bezpieczne lekarstwa w postaci naparów są w stanie postawić na nogi nawet podczas poważnej choroby czy długiej i trudnej rekonwalescencji. Pite jako uzupełnienie diety czy zastępnik dla kawy, mogą stać się podwalinami doskonałego zdrowia i jeszcze lepszego samopoczucia.

Łąki pełne są ziół leczniczych – to bardzo często rośliny uważane powszechnie za chwasty, których właściwości doceniane są jednak przez zwolenników naturalnych terapii. Wśród często wybieranych kompozycji roślinnych znajdują się odpowiedzi na problemy żołądkowe i trawienne, na nadmierny stres, problemy ze snem, niskim poziomem odporności, kłopotami z układem krążenia, nerwicami, a nawet depresją.

Polskie zioła lecznicze w ofercie sklepu

Dostępne w nasze ofercie polskie zioła lecznicze to najlepszy sposób na poradzenie sobie z wieloma dolegliwościami lub wsparcie organizmu w walce z chorobą. Osoby cierpiące na problemy z wątrobą powinny sięgnąć po napar z ostropestu, działającego odtruwająco oraz regenerująco w przypadkach uszkodzenia czy marskości tego narządu. Ochronnie dla wątroby będzie działać także jaskółcze ziele, czyli glistnik. Ci, którzy cierpią na chroniczne zmęczenie i mają problemy z zasypianiem, z pewnością docenią właściwości wyciszające, łagodzące rozdrażnienie i uspokajające szyszek chmielu czy melisy. Aromatyczne zioła lecznicze z babki lancetowatej będą wspierać astmatyków oraz tych, którzy często zapadają na choroby górnych dróg oddechowych. W domowej apteczce wypełnionej ziołami leczniczymi określanymi jako polne nie może zabraknąć rozkwitającego z początkiem maja mniszka lekarskiego. Roślina działa na organizm i poszczególne narządy oczyszczająco, wspiera pracę układu trawiennego i moczowego, działa przeciwzapalnie. Jest też stosowana przez diabetyków z względu na właściwości obniżające poziom cukru we krwi.

To jedynie kilka propozycji z naszej bogatej oferty. Niezależnie od tego, z jakim problemem się borykasz, w “łąkowej” aptece znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.