• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na cholesterol

 

Problemy zdrowotne, takie jak wysoki cholesterol, mogą mieć swoje poważne konsekwencje w dłuższej perspektywie. Dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze jego ustabilizowanie. Zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi najczęściej związany jest z nieprawidłowym odżywianiem i złą dietą. Aby unormować jego poziom, z pewnością trzeba zwrócić uwagę na spożywane produkty. Dobrym wsparciem w powrocie do zdrowia mogą okazać się naturalne sposoby, jak ziołolecznictwo. Wyróżniamy bowiem zioła, których podstawowym zadaniem jest regulowanie metabolizmu lipidów w organizmie. Które z nich mogą być wsparciem w poprawie poziomu cholesterolu i trójglicerydów?

Jakie zioła na obniżenie cholesterolu

Cholesterol jest związkiem tłuszczy. Jest on bardzo potrzebny do procesów zachodzących w organizmie. Niebezpieczny jest jednak jego nadmiar, który może prowadzić do wielu chorób, w tym chorób serca. Aby obniżyć poziom cholesterolu we krwi, przede wszystkim trzeba zmienić dotychczasową dietę na zdrową, bogatą w niezbędne składniki odżywcze. Wsparciem w tym procesie mogą być również zioła na cholesterol. Obok zielonej herbaty, karczocha czy imbiru, znakomite właściwości ma znany powszechnie czystek. Ma on szeroki zakres działań. Posiada m.in. właściwości antywirusowe, antybakteryjne. Skutecznie wspomaga też odporność. Dzięki dużej zawartości polifenoli ma pozytywny wpływ na układ krwionośny i obniża zły cholesterol LDL, tym samym zapobiegając odkładaniu blaszki miażdżycowej.

Jak przygotować czystek do spożycia? 

Warto zaznaczyć, że czystek - choć ma silne działanie, jest całkowicie bezpieczny do spożycia dla osób w różnym wieku. W przeciwieństwie do innych ziół, jego stosowanie nie wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych. Chcąc spożyć czystek, by poprawić stan zdrowia, należy łyżeczkę czystka zalać gorącą wodą. Następnie zostawić pod przykryciem, by mógł się zaparzyć. Całość warto wypić bezpośrednio po przygotowaniu. Czystek jest też dostępny w formie kapsułek do spożycia. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla osób, które z różnych względów nie chcą spożywać go w formie naparu. 

Zapraszamy do zakupu ziół na obniżenie cholesterolu

 

Zioła na obniżenie cholesterolu są skutecznym wsparciem w wyregulowaniu jego poziomu. Warto więc je stosować, by jeszcze skuteczniej i szybciej wrócić do dobrego stanu zdrowia. W naszej ofercie znajdują się zioła czystka standardowe, jak i czystek z konopią CBD. Wszystkie oferowane przez nas zioła pochodzą ze sprawdzonych, certyfikowanych upraw. Zapraszamy do skorzystania z oferty. 

 

Zobacz również

Zioła na obniżenie cukru Zioła na oczyszczenie organizmu Zioła na stawy

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny