• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na nerki

Nerki są jednymi z najważniejszych organów w ludzkim ciele, ponieważ to właśnie im zawdzięcza się oczyszczanie go z toksyn, równowagę kwasowości środowiska, ale też kwestie kosmetyczne, jak kondycja skóry, włosów oraz paznokci. Najczęściej wymienianymi schorzeniami nerek są: kamica, niewydolność, kolka lub dna moczanowa, wszystkie spowodowane zaburzeniami ich pracy. Większość z nich wywołuje silny ból, na którego redukcji pacjentom zależy zwykle najbardziej.

Zioła na nerki doskonale sprawdzają się w dwóch sytuacjach: jako substancje stosowane profilaktycznie oraz jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia, zaleconego przez specjalistę. Lista dobroczynnych, leczniczych roślin jest dość obszerna, dlatego dopasowanie odpowiedniej rośliny do swoich potrzeb nie nastręcza większych trudności.

Jakie zioła na nerki?

W profilaktyce rekomendowane są przede wszystkim zioła na oczyszczanie nerek. Wspomagająco będą działać głównie rośliny moczopędne, dzięki którym regulowana jest praca oczyszczających się w ten sposób nerek. Na pierwszym miejscu wymienia się napar z suszonego skrzypu polnego oraz z pokrzywy.

Ważnym elementem w ziołoleczniczej kuracji nerek są także rośliny, dzięki którym hamowany jest rozwój drobnoustrojów w układzie moczowym. Jeśli by spytać, jakie zioła na nerkibędą działać właśnie w taki sposób, mącznica lekarska oraz żurawina są najlepszą odpowiedzią.

Niezastąpione będą też zioła na nerki o działaniu rozkurczowym i przeciwzapalnym. W tej grupie wymienia się głównie perz właściwy oraz nawłoć, a obok nich także krwawnik pospolity. Ten ostatni rekomendowany jest również ze względu na pomoc przy detoksykacji organizmu z nawarstwiających się właśnie w nerkach szkodliwych substancji.

Szeroka oferta ziół na oczyszczanie nerek

Nasz sklep może zaproponować zioła na nerki wspierające ich prawidłową pracę. W profilaktyce oraz przy łagodzeniu objawów chorobowych świetnie sprawdzi się mieszanka złożona z szeregu składników, m.in.: brzozy i jałowca, macierzanki, owocu jarzębiny, i czarnego bzu, bławatka, wilżyny, połonicznika, brusznicy, karczocha czy kocanki. To zestaw, który dobroczynnie wpływa na uregulowanie podstawowych funkcji tego narządu.

Drugim rekomendowanym produktem jest herbata, w składzie której można znaleźć substancje roślinne najlepsze dla prawidłowej pracy nerek, a więc: skrzyp polny, pokrzywę, grykę, macierzankę czy czarny bez.

Wszystkie zioła na oczyszczanie nerek, które znajdują się w naszym sklepie, wybierane są dokładnie i pieczołowicie. Dlatego możemy zagwarantować ich wysoką jakość i stuprocentową skuteczność w łagodzeniu stanów zapalnych.

Zobacz również

Zioła na trawienie Zioła na trzustkę Zioła na pasożyty