• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na obniżenie ciśnienia

W czasach pełnych stresu, szybkiego tempa życia oraz nieustających problemów, kłopoty z nadciśnieniem pojawiają się u coraz szerszej grupy osób, niezależnie od wieku. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą bardzo podstępną, często trudno wykrywalną i dającą objawy dopiero w krytycznych chwilach. Regularne badanie ciśnienia, a więc pilnowanie, by nie przekraczało granicznych wartości w przedziale od 140/90 do 160/95, jest bardzo ważne w profilaktyce tego schorzenia.

Skutecznym wsparciem w leczeniu nadciśnienia tętniczego i uzupełnieniem przyjmowanych preparatów farmakologicznych są zioła na obniżenie ciśnienia. W naszym sklepie zgromadziliśmy najważniejsze pozycje ze wszystkich powszechnie stosowanych suplementów i suszu do przygotowywania prozdrowotnych naparów. To ekologiczne, w stu procentach naturalne rośliny, wykorzystywane w ziołolecznictwie od dekad.

Jakie zioła na obniżenie ciśnienia?

Chroniczne zmęczenie, uczucie ucisku w głowie lub tępy ból, wyczuwalny przede wszystkim w potylicy oraz zawroty głowy to jedne z najczęściej wymienianych objawów nadciśnienia tętniczego, mającego bardzo rozległe skutki uboczne. Stosowane powszechnie w ziołolecznictwie zioła na obniżenie ciśnienia krwi będą miały działanie ochronne dla serca oraz wzmacniające układ krwionośny.

Cennymi właściwościami w tym zakresie wykazuje się przede wszystkim głóg, który w naszym sklepie można znaleźć aż w kilku odsłonach, w postaci suszonych kwiatów lub owoców. Głóg jest jednym z polecanychziół na obniżenie ciśnienia tętniczego, ponieważ działa antyseptycznie, przeciwutleniająco, zawiera witaminę A oraz C, ale przede wszystkim zwiększa siłę wykonywanych przez serce skurczów oraz zwalnia ich tempo, czyli tym samym wpływa na spowolnienie ciśnienia przepływu krwi. Z tego powodu uważany jest za jedną z cenniejszych roślin w profilaktyce i ochronie układu krwionośnego.

Kolejną rośliną, którą powinny znać osoby leczące nadciśnienie tętnicze, jest serdecznik pospolity. W jego przypadku najważniejszą właściwością jest kojące działanie na układ nerwowy oraz łagodzące i regulujące działanie układu krwionośnego. Picie naparu z tej rośliny pozwala wyciszyć się szczególnie osobom poddawanym długotrwałemu stresowi, pomaga również w zasypianiu, a organizmowi – w rozkurczaniu i jednocześnie rozszerzaniu światła naczyń krwionośnych.

Nie można pominąć również innych roślin, znanych z zielarskich apteczek nie od dzisiaj. Na długiej liście cennych dla ludzi ziół znalazły się takie propozycje, jak: len zwyczajny z dużą zawartością kwasu a-linolenowego, działającego ochronnie na serce, jemioła pospolita rozszerzająca naczynia krwionośne i zwiększająca przepływ krwi, aronia, która zawiera m.in. ważne dla prawidłowej pracy serca antocyjany czy krokosz barwierski, który wykazuje podobne właściwości, co głóg.

 

Jak widać, lista tego, jakie zioła na obniżenie ciśnienia tętniczego warto znać, jest naprawdę imponująco długa. Zachęcamy do wypróbowania jednej z naszych propozycji najwyższej jakości ziół.

Zobacz również

Zioła na oczyszczenie organizmu Zioła na obniżenie cukru

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny