• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na stawy

Schorzenia stawów są określane jako jedne z najbardziej bolesnych i dokuczliwych, a jednocześnie dotykających naprawdę spory odsetek ludzi, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy czy warunków środowiskowych. Schorzenia te, na przykład reumatyzm, można leczyć jedynie objawowo, to znaczy próbować hamować postępowanie choroby oraz łagodzić dolegliwości bólowe.

Poza farmaceutykami warto spróbować naturalnych środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, które znajdziesz w naszym sklepie. Wszystkie wybrane suplementy to w stu procentach ekologiczne i bezpieczne substancje pochodzenia roślinnego, dlatego można stosować je bez obaw o skutki uboczne. W zielarskich apteczkach można znaleźć całą masę ziół na stawy, wśród których prym wiedzie kilka podstawowych roślin łąkowych.

Jakie zioła na stawy?

Wśród dostępnych ziół na ból stawów można znaleźć te działające przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, część z nich jednak może wspomagać ruchomość stawów i z czasem ułatwiać poruszanie się. Nie wszystkie one muszą przybierać formę naparów przeznaczonych do picia – ze względu na rodzaj schorzeń wykorzystuje się je też do wykonywania zewnętrznych okładów z przygotowanych wcześniej odwarów.

Jednym z najczęściej rekomendowanych na stawy roślin jest żywokost ze względu na zawartą w nim alantoinę. To popularna substancja dodawana do wielu maści na stłuczenia, otarcia czy nawet oparzenia. Skutkuje zmniejszeniem obrzęku oraz przyspieszeniem regeneracji tkanek. Ze względu na inne swoje właściwości, zalecanym sposobem wykorzystania żywokostu jest przygotowanie z niego kąpieli lub okładów, nie nadaje się bowiem do spożywania, jak inne napary ziołowe.

Wśród ziół na stawy bardzo często wymienia się i stosuje od setek lat szczeć pospolitą, nazywaną również kolczastym jajem ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Zarówno liście, jak i korzeń mają bardzo szerokie spektrum zastosowania, m.in. dzięki właściwościom przeciwbólowym, przeciwreumatycznym, przeciwzapalnym czy bakteriobójczym.

Jeszcze innymi propozycjami ziół na stawy są: jałowiec, nasiona z czarnej gorczycy, chrzan, kozieradka, kora wierzbowa, arnika górska czy owoc dzikiej róży.

Jak działają zioła na bóle stawów?

Gdy wiadomo już, jakie zioła na stawy warto stosować, warto dowiedzieć się też, w jaki sposób dobroczynnie wpływają na poprawę sprawności ruchowej i ograniczenie dyskomfortu spowodowanego bólem.

Jak w przypadku wszystkich rodzajów ziół, suplementy diety i susz roślinny do przygotowywania naparów traktowany jest jako uzupełnienie leczenie, nie zaś jako lek sam w sobie. Nie umniejsza to jednak ich skuteczności i dowiedzionych efektów przy długofalowym stosowaniu. Zioła na stawy przeznaczone są zarówno do stosowania zewnętrznego – okładów i kąpieli, jak i do stosowania wewnętrznego w formie znanych wszystkim, ziołowych herbatek. Z długiej listy wszystkich roślin uważanych za prozdrowotne dla człowieka wybrano te, które wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, łagodzące, rozgrzewające, ale i pobudzające mikrokrążenie krwi, które zwiększają ruchowość oraz ułatwiają delikatnym tkankom na szybszą regenerację i powrót do dobrej formy.

Zobacz również

Zioła na cholesterol Zioła na oczyszczenie organizmu Zioła na obniżenie cukru

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny