• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na tarczycę

 

Przypadłości związane z chorą tarczycą dotykają coraz większej liczby osób, nawet tych w młodym wieku i stosujących się do zasad zdrowego trybu życiu i prawidłowej diety, bogatej w naturalne źródła witamin oraz minerałów. Problemy z tarczycą można rozumieć dwojako – jak nadczynność lub niedoczynność gruczołu odpowiedzialnego za produkcję konkretnych hormonów.

W zależności od rodzaju schorzenia, za pomocą odpowiednio dopasowanych ziół na tarczycę można te dolegliwości łagodzić. Roślinne napary stosowane są z powodzeniem jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Warto w tej kwestii zwrócić się do swojego lekarza po wskazówkę odnośnie dawkowania poszczególnych ziół.

Nasz sklep przygotował ofertę naturalnych środków roślinnych do przyrządzania herbat, opierając się na fachowej wiedzy zielarskiej. Wśród różnego rodzaju suszonych ziół można znaleźć zarówno te zwalczające dolegliwości związane z niedoczynnością, jak i nadczynnością tarczycy.

Jakie zioła na nadczynność tarczycy?

Napary przygotowane ze specjalnych mieszanek ziół na nadczynność tarczycy, np. ze skrzypu polnego, mogą wspomóc uregulowanie przemiany materii. Pomocne będą też herbatki parzone z kory dębu, łagodzące nieprzyjemne biegunki i zmniejszające charakterystyczną w przypadku nadczynności tarczy zwiększoną potliwość ciała. Ten rodzaj zaburzeń narządu odpowiadającego za produkcję hormonów wymaga też stosowania ziół o działaniu uspokajającym. To z tego powodu często na liście ziół na nadczynność tarczycy pojawiają się: melisa, jeżówka purpurowa, lukrecja, bobrek trójlistkowy czy kozłek lekarski.

Jakiezioła na niedoczynność tarczycy?

W tym wypadku przy farmakologicznym leczeniu mówi się o dużej, wspomagającej roli takich ziół na niedoczynność tarczycy, jak ashwaganda, czyli indyjska odmiana żeń-szenia. Jest szczególnie cenna dla osób borykających się z tą dolegliwością ze względu na normalizację poziomu TSH we krwi. Ponadto roślina ta redukuje stres i pobudza do działania układ odpornościowy człowieka. Jako ważne zioła na niedoczynność tarczycy wskazuje się też damianę, balsamowiec indyjski czy wąkrotkę azjatycką.

Szeroka oferta ziół na tarczycę

W naszym sklepie można znaleźć zioła odpowiednie do stosowania zarówno w jednym, jak i drugim przypadku. Pacjenci stosujący odpowiednią farmakoterapię mogą uzupełnić leczenie w jedną z herbatek ziołowych. Do wyboru są m.in. najwyższej jakości, wyselekcjonowana kola, czy wspomniana wcześniej wąkrotka azjatycka, ale też ashwaganda, damiana czy kłącze imbiru.

 

Wszystkie proponowane zioła pochodzą od sprawdzonych producentów i zaufanych dostawców, możemy więc zagwarantować niezmiennie wysoką jakość towarów znajdujących się w naszej ofercie.  

Zobacz również

Zioła na wątrobę Zioła na uspokojenie Zioła przeciwzapalne

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny