• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na trawienie

 

Zaburzenia układu trawiennego zdarzają się każdemu, z większą lub mniejszą częstotliwością. Wśród powszechnie znanych dolegliwości wymienia się wzdęcia, bóle brzucha, zgagę czy uczucie ciężkości po bardziej obfitych i tłustych posiłkach, zaparcia, odbijanie się lub kolkę. Sama kwestia trawienia i pracy tego układu jest bardzo indywidualna i zależy od takich kwestii, jak szybkość przemiany materii, genetyka, a także tryb życia, ilość zażywanego codziennie ruchu oraz stosowana dieta.

Wiele z tych dolegliwości można załagodzić dzięki zastosowaniu ziół na trawienie. Odpowiednia mieszanka leczniczych roślin ułatwi procesy trawienne i pozbycie się nieprzyjemnych i często krępujących skutków słabego zdrowia.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie produkty są dokładnie wyselekcjonowane pod kątem swoich właściwości. Dzięki temu wśród propozycji znalazły się zioła na trawienie i wzdęcia o udokumentowanym, pozytywnym wpływie.

Jakie zioła na trawienie?

Pytanie o to, jakie zioła na trawienie sprawdzą się najlepiej, jest bardzo ważnym pytaniem. W odpowiedzi można wskazać dziesiątki roślin, dzięki którym codzienne funkcjonowanie jest znacznie łatwiejsze. W zdecydowanej czołówce znajdują się delikatne zioła na poprawę trawienia, głównie zaś dobrze znana mięta pieprzowa. Jej zadaniem jest regulacja ilości produkowanego soku żołądkowego oraz wydzielanej żółci, a także poprawienie perystaltyki jelit. Podobne działanie przedstawia rumianek, zapobiegający uczuciu ciężkości oraz wzdęciom. Herbata z dziurawca także może wspomóc uregulowanie gospodarki układu pokarmowego.

Warto też wiedzieć, na jakie zioła na trawienie warto zwrócić uwagę, jeśli chce się pozbyć nieprzyjemnych zaparć czy oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. W pierwszym przypadku krótkotrwale można zastosować napar z senesu, w drugim sprawdzi się mniszek lekarski czy ostropest plamisty.

Nasze propozycje ziół na trawienie i wzdęcia

Dolegliwości w postaci wzdęć lub zgagi mogą skutecznie skomplikować funkcjonowanie wśród innych ludzi. Dlatego na liście rekomendowanych ziół na poprawę trawienia musiała znaleźć się kompozycja najlepszych roślin z tej grupy. W składzie dobroczynnej herbatki znalazły się: melisa, rumianek, szałwia, kolendra i kminek.

Ponadto na półkach można znaleźć całą skarbnicę ziół o odpowiednich właściwościach, jak: damiana, ostropest plamisty, kłącze imbiru, bylica bożego drzewka, dziurawiec, wrotycz czy babka płesznik.

 

Wszystkie oferowane zioła na trawienie zawierają składniki pochodzenia naturalnego o udowodnionych właściwościach leczniczych. Są zupełnie bezpieczne dla zdrowia i nie powodują skutków ubocznych.

Zobacz również

Zioła na nerki Zioła na trzustkę Zioła na pasożyty