• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na trzustkę

Potwierdzony badaniami stan zapalny trzustki wymaga wprowadzenia do swojego życia wielu zmian. Konieczne jest przekształcenie dotychczasowej diety, rozstanie z używkami czy zwiększenie ilości ruchu. Do wyregulowania procesów trawiennych oraz gospodarki hormonalnej doskonale nadają się właściwie dobrane kompozycje ziół wspomagających trzustkę.

Obok syntetycznych leków bardzo często zalecane są zioła na zapalenie trzustki, które łagodnie stabilizują funkcjonowanie i wyciszają stan zapalny, nie powodując przy tym skutków ubocznych. Właśnie ze względu na tę ostatnią kwestię tak chętnie stosuje się herbaty z suszonych ziół. To jeden ze skuteczniejszych metod w niekonwencjonalnej profilaktyce schorzeń trzustki.

Na uwagę zasługują wszystkie produkty znajdujące się w naszym sklepie. To dokładnie i z uważnością wybrana kolekcja najlepszych ziołowych mieszanek.

Jakie zioła na trzustkę wybrać?

Ilość dostępnych leczniczych roślin sprawia, że odpowiedź na pytanie, jakie zioła na trzustkę najlepiej wybrać, nie jest trudna. Naturalne napary i herbaty pomogą w zwalczaniu nudności, biegunek, promieniującego bólu brzucha, wymiotów czy niekontrolowanych spadków masy ciała.

Jednym z popularnych ziół na trzustkę jest bylica bożego drzewka. Jej głównym zadaniem jest wsparcie procesu produkcji soków trawiennych. Działa jednocześnie przeciwzapalnie oraz rozkurczająco, dlatego jest zaliczana również do grupy ziół stosowanych na zapalenie trzustki. Niezastąpiony okazuje się też kminek, doskonale znany każdemu smakoszowi polskiej kuchni. Uważa się, że wpływa ogólnie na polepszenie stanu i uregulowanie pracy trzustki.

Obok wymienionych już pozycji na uwagę zasługuje również napar przygotowywany z kopru ogrodowego. Działa głównie rozkurczowo, dlatego uznawany jest za jeden z najłatwiej dostępnych i jednocześnie skutecznych ziół wspomagających trzustkę. Zarówno w profilaktyce, jak i jako ziele na zapalenie trzustki ,rekomenduje się przygotowywanie odwarów z kłącza perzu.

Najważniejsze zioła na trzustkę w jednym miejscu

W przypadku naszego sklepu baza złożona z najlepszych, naturalnych i ekologicznych ziół wspomagających trzustkę jest regularnie uzupełniana o nowe propozycje. Na internetowych półkach można znaleźć nie tylko uniwersalny kwiat mniszka lekarskiego, odpowiedzialnego za pobudzenie do wydzielania żółci, ale też szyszki chmielu, szałwię, glistnik, mielone liście moringi, czarnuszkę czy bylicę piołun. Każda z substancji zawartych w zielarskich kompozycjach do przyrządzania herbatek, naparów i odwarów zawiera cenne substancje, doskonale wpływające na poprawienie stanu trzustki i jej prawidłowe funkcjonowanie. 

Zobacz również

Zioła na trawienie Zioła na nerki Zioła na pasożyty

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny