• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na uspokojenie

Szybkie tempo życia, nieustanny stres oraz często zbyt duża ilość obowiązków na głowie sprawiają, że nawet osoby zwykle spokojne, o stoickim usposobieniu, odczuwają ich skutki. Kłopoty ze snem, piętrzące się problemy, ciągłe rozdrażnienie i niemożność koncentracji – właśnie w takich sytuacjach zioła na uspokojenie okazują się doskonałym, naturalnym wsparciem.

O ile nerwy są stanem przejściowym i nie wymagają konsultacji ze specjalistą, kompozycja odpowiednich ziół na stres jest w stanie przynieść ulgę i potrzebne wyciszenie. Stosowane zgodnie z zalecaną dzienną dawką pomagają uporać się z nadmiarem obowiązków, nerwowością i rozdrażnieniem, ułatwiając skupienie się na najważniejszych kwestiach.

Dostępne w naszej ofercie zioła uspokajające to dokładnie wybrana grupa roślin o działaniu leczniczym i udowodnionych właściwościach, wspierających układ nerwowy człowieka.

Jakie zioła pomagają się wyciszyć?

Najłatwiej rozpoznawalnym zielem o działaniu uspokajającym, stosowanym powszechnie i dzisiaj, jest melisa. Stosowana jest w stanach podwyższonego zdenerwowania, bezsenności i nadmiernego stresu ze względu na duże ilości olejków eterycznych, w składzie których znajdują się m.in. takie substancje, jak: flawonoidy, garbniki oraz grupa fenolokwasów.

Kolejną pozycją ważną dla osób z kłopotami na tle nerwowym są zioła na uspokojeniew postaci korzenia kozłka, czyli popularnej waleriany. Ta lecznicza roślina także wydziela masę olejków eterycznych, zawiera w sobie również antyoksydanty, flawonoidy i alkaloidy, aminokwasy oraz kawasy fenolowe. Taka kombinacja pozwala łatwiej osiągnąć niezbędną równowagę.

Trzecim ważnym zielem na stres są szyszki chmielu. Zawarte w nich olejki eteryczne, flawonoidy, żywice oraz kwasy fenolowe i garbniki wyciszają, ułatwiając nie tylko zasypianie, ale i codzienne funkcjonowanie. W niektórych przypadkach używane są też jako środki lecznicze w łagodzeniu objawów menopauzy.

Lecznicze zioła na uspokojenie z naszej apteczki

 

W naszym sklepie można znaleźć jedynie najlepsze i najskuteczniejsze zioła uspokajające, których działanie wielokrotnie zostało potwierdzone badaniami naukowymi. To wykorzystywane od dziesięcioleci rośliny lecznicze, doceniane i stosowane na całym świecie. Propozycje znajdujące się u nas to rośliny pochodzące od uznanych producentów, cenionych za wysoką jakość. Poza wymienionymi: walerianą, melisą czy szyszkami chmielu, na półkach można znaleźć też ziele męczennicy obniżający ciśnienie, dziurawca, kwiaty dzikiej lawendy, serdecznik czy traganek. 

Zobacz również

Zioła na wątrobę Zioła przeciwzapalne Zioła na tarczycę

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny