• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła na wątrobę

Dolegliwości związane z nieprawidłową pracą czy uszkodzeniem wątroby są jednymi z najczęściej wymienianych przyczyn złego samopoczucia, niezależnie od wieku pacjenta. Poza farmakologicznymi sposobami, wymaganymi w niektórych przypadkach, z problemami na tym tle znakomicie radzą sobie określone rodzaje ziół na wątrobę. Jeśli stan nie jest poważny, oczyszczenie narządu z kumulujących się w nim toksyn pomaga w przywróceniu poprzedniego komfortu życia.

Stosowanie mieszanek ziołowych do przyrządzenia aromatycznych naparów jest jedną z najbezpieczniejszych metod regeneracji wątroby. Dobierając właściwe zioła na oczyszczanie wątroby można zredukować szkody powstałe na skutek stresu, niezdrowego trybu życia i nieodpowiedniej diety, palenia papierosów, spożywania nadmiernych ilości alkoholu, infekcji wirusowych czy działania pasożytów.

Wśród dostępnych w naszym sklepie leczniczych mieszanek suszonych ziół, wyselekcjonowanych i odpowiednio przygotowanych do użytku, znajdują się najważniejsi naturalni sprzymierzeńcy dobrego zdrowia.

Jakie zioła sprawdzą się w procesie regeneracji wątroby?

Wymagająca regeneracji wątroba daje bardzo nieprzyjemne objawy, przede wszystkim bólowe. W tym wypadku rekomenduje się stosowanie na przykład herbaty z mniszka lekarskiego, działającego ochronnie na strukturę tego narządu, głównie rozkurczowo i przeciwzapalnie. Roślina ta pozwala pozbyć się z organizmu zgromadzonych toksyn, zwiększa i reguluje produkcję kwasu żółciowego, a także zapobiega tworzeniu się niebezpiecznej kamicy żółciowej.

Drugim ważnym zielem na wątrobęjest ostropest plamisty, działający ochronnie, wspierający organizm głównie na polu walki z bakteriami, wirusami oraz wszelkiego rodzaju toksynami. Zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, ale też zapobiega stłuszczeniu wątroby, przeciwdziała marskości i jako antyoksydant spowalnia proces starzenia się komórek.

Nie można zapomnieć również o suszonych liściach karczocha, także mających działanie ochronne, przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe. Karczochy dodatkowo normują poziom cholesterolu i stymulują wątrobę do właściwego działania.

Dlaczego warto regularnie pić ziołowe napary?

Wybrane do naszego sklepu zioła na oczyszczanie wątroby naturalnie i łagodnie wspierają jej funkcje i pomagają się szybciej zregenerować. Ma to wpływ nie tylko na stan zdrowia i redukcję ilości schorzeń, ale także na samopoczucie. Odpowiednio wyselekcjonowane i skomponowane napary roślinne doskonale uzupełniają codzienną profilaktykę. Jako naturalne i ekologiczne produkty, stosowane zgodnie z zaleceniami, nie powodują skutków ubocznych.

Dlatego zachęcamy do uważnego zapoznania się z ofertą i wybrania spośród szerokiej oferty ziół, które najlepiej odpowiadają Państwa potrzebom.

Zobacz również

Zioła na uspokojenie Zioła przeciwzapalne Zioła na tarczycę

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny