• Kategorie
  • Szukaj
  • Zioła przeciwzapalne

 

Stany zapalne pojawiają się w organizmie człowieka niezależnie od okoliczności. Dotykają zarówno najmłodszych, jak i osoby w sile wieku. Walczyć z nimi można na wiele sposób i spora część osób decyduje się od razu na środki farmakologiczne. Znakomitą alternatywą, którą warto wypróbować w pierwszej kolejności, są zioła przeciwzapalne.

Naturalne, roślinne środki są znacznie łagodniejsze, niż te tworzone i pozyskiwane syntetycznie. Na efekty ich działania trzeba jednak zaczekać do kilku dni – zwykle po takim czasie substancje czynne zaczynają wpływać na zaatakowane chorobą komórki ciała. W wielu przypadkach warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ich stosowanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi.

Wśród oferowanych przez nas mieszanek ziół można znaleźć te uważane za bezpieczne, skuteczne i powszechnie stosowane w medycynie ludowej oraz jako wsparcie w medycynie konwencjonalnej.

Najlepsze zioła na stany zapalne

Borykając się z bólem spowodowanym stanem zapalnym szuka się zwykle szybkiego rozwiązania problemu. Jeśli jednak wziąć pod uwagę listę wad i zalet naturalnych, roślinnych środków i ich tworzonych sztucznie odpowiedników, szala przeważa się na stronę tych pierwszych.

Jednym z najważniejszych ziół przeciwzapalnych jest babka lancetowata. Uważana powszechnie za pospolity chwast, doskonale sprawdza się przy wszelkich infekcjach górnych dróg oddechowych. Działa osłonowo, ale również rozrzedza zalegającą wydzielinę, dzięki czemu przyspiesza oczyszczenie oskrzeli i powrót do zdrowia.

W każdej domowej apteczce powinien znaleźć się również prawoślaz lekarski. Napar przygotowany z tego zioła o działaniu przeciwzapalnympomaga w dolegliwościach żołądkowych, regulując ilość kwasów żołądkowych, a także eliminując powstałe wrzody. Świetnie sprawdza się też na stany zapalne gardła oraz jamy ustnej.

Cenną rośliną w domowej apteczce jest także liść szałwii – jest on powszechnie stosowany w przypadku zapalenia oskrzeli, zatok, migdałków, ale też przy astmie lub po prostu przy gorączce.

Sprawdzone zioła do domowej apteczki

 

Ziołowe kuracje są często równie skuteczne, co kuracje farmakologiczne, mimo że wymagają nieco więcej czasu. Wybrane do naszej oferty zioła na stany zapalne to pieczołowicie wyselekcjonowane rośliny o udokumentowanych właściwościach leczniczych, stosowane od wielu lat samodzielnie lub jako wsparcie leczenia tradycyjnymi lekami. Obok wymienionych pozycji, w naszym sklepie można znaleźć wiele innych produktów, jak: czystek dziko rosnący czy kreteński, glistnik, kłącze imbiru, liście damiana, czarnuszka czy korzeń łopianu. Wszystkie nasze propozycje pochodzą zawsze od sprawdzonych producentów.

Zobacz również

Zioła na wątrobę Zioła na uspokojenie Zioła na tarczycę

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny